На Прикарпатті модерністське панно хочуть замінити муралом, де зображений Бандера в тенісці

Фото: Victoria Tores Об этом сообщает govoritkiev.in.ua со ссылкой на СМИ.У місті Надвірна Івано-Франківської області члени ВО «Свобода» підтримали створення муралу зі Степаном Бандерою поверх модерністського панно. Про це йдеться в обговоренні під дописом місцевої журналістки Вікторії Торес.

Панно радянського періоду на будівлі Архітектурно-планувального бюро Надвірнянської райради (Майдан Шевченка 32) виконано у техніці сграфіто – на стіну наносять шар вапна, який потім зішкрябують. Авторство твору наразі невідоме.

В ескізі нового проєкту зображено Степана Бандеру з татуюванням тризуба, годинником на руці та в тенісці Fred Perry – бренду, популярного серед представників ультраправих субкультур.

Фото: Victoria ToresФінансувати проєкт вже зголосилися члени партії «Свобода» Сергій Штогрин та Михайло Іваночко. Ідею також підтримав заступник голови Надвірнянської РДА Богдан Зеленчук.

«Наша фракція ВО “Свободи” у міській раді дасть пропозицію стосовно впровадження цього проєкту», – пообіцяв Іваночко.

Фото: Vova Morrow, sovietmosaicsinukraine.orgНагадаємо, представники ВО «Свобода» також вимагали звільнення директора Кмитівського музею, що під Житомиром: їх обурило словосполучення «радянське мистецтво».

Тим часом у Львівській міській раді ухвалили рішення про захист мозаїк радянського періоду. Це було зроблено після низки руйнувань художніх творів.

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Джерело статті: “https://hmarochos.kiev.ua/2019/08/12/na-prykarpatti-modernistske-panno-hochut-zaminyty-muralom-de-zobrazhenyj-bandera-v-tenistsi/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя